×

نیاز به مشاوره دارید ؟

شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

  مدیا سرور

  1402-05-17

  مدیا سرور یک تجهیز کامپیوتری است که دریافت، ذخیره سازی و انتشار فایل‌های چند رسانه‌ای (ویدیو، صدا و تصویر) را در بستر شبکه فراهم می‌آورد. با توجه به این تعریف یک NAS استوریج را نیز می‌توان مدیا سرور برشمرد. همچنین یک کامپیوتر خانگی که فایل‌های چندرسانه‌ای را در شبکه خود به اشتراک می‌گذارد را نیز می‌توان مدیا سرور نامید.

  کاربرد مدیا سرور

  مدیا سرورها کاربردهای مختلفی دارند. در ساده ترین حالت می‌توان به یک فایل ویدیویی که بر روی یک صفحه وب و به همراه بقیه اجزاء صفحه بر روی یک هاست (Host) بارگذاری شده‌اند اشاره کرد.

  یکی از کاربردهای رایج و پیشرفته مدیا سرور خدمات اشتراکی محتوای VOD می‌باشد. از جمله مهم‌ترین شرکت‌های پیشگام ارایه دهنده خدمات، Hulu، Netflix، Amazon و VOD هستند که با راه‌اندازی مدیا سرورهای قدرتمند در سراسر دنیا، محتوای ویدیویی درخواستی کاربر را از شبکه تحویل محتوا CDN دریافت می‌کنند و به مخاطب می‌رسانند.

  یکی دیگر از کاربردهایی که مدیاسرور دارد و در حال حاضر بسیار استفاده می‌شود لایو استریمینگ می‌باشد. که محتوا را به صورت زنده و تاخیر حداقلی به مخاطب می‌دهد. بر خلاف VOD که کاربر در هر لحظه می‌تواند به محتوای درخواستی خود دسترسی داشته باشد لایو استریمینگ در لحظه برای مخاطب پخش می‌شود. البته می‌توان ویدیو لایو استریمیگ را نیز ضبط کرد و بعدها فایل ضبطی را به عنوان خدمات VOD ارایه نمود.

  امروزه بسیاری از شرکت‌های خصوصی و ارگان‌های دولتی با راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی اختصاصی و ارایه خدمات همزمان پخش زنده و VOD، گام موثری در جهت افزایش مخاطب و شناساندن مجموعه و سایر اهداف تبلیغاتی خود برداشته‌اند.

  تیم چند رسانه‌ای مدیافای با کمک نیروهای متخصص و تجربه همکاری با چندین شرکت دولتی و خصوصی آمادگی راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی، ویدیو کنفرانس اختصاصی و کلاس آنلاین با استفاده از مدیا سرورهای قدرتمند و ایمن را دارد.

  نظرات کاربران

  برای ارتباط با مدیافای پیام خود را همین الان برای ما ارسال کنید