×

نیاز به مشاوره دارید ؟

شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

  الگوی دریافت میکروفون

  1402-07-25

  الگوی دریافتی میکروفون و نمودارهای پاسخ قطبی چگونگی دریافت صدا توسط میکروفون را در فرکانس‌های مختلف نشان می‌دهد. با مقایسه اندازه و شکل دریافت فرکانس‌های مختلف، می‌توان شناخت خوبی از پاسخ خارج از محور میکروفن پیدا کرد و یا رفتار آن را با فرکانس‌هایی که از زوایای گوناگون به کپسول برخورد می‌کنند؛ مورد بررسی قرار داد.

  حساسیت جهتی میکروفون‌ها یا الگوی پاسخ قطبی آن را می‌توان روی یک نمودار نمایش داد (شکل زیر را ببینید). این نمودار، شامل یک دایره مرکزی است که معمولا، برای مشخص نمودن جهت‌ها، به قسمت‌های 30 درجه‌ای تقسیم می‌شود. اعداد روی دایره‌های داخلی یا خارجی، ترازهای صدا را نشان می‌دهند.

  نمودار پاسخ قطبی هنگامی رسم می شود که میکروفن در مرکز نقشه و رو به زاویه صفر درجه قرار داشته باشد.

  همچنین هر چه زوایای دریافت میکروفون محدودتر باشد، می‌توان آن را با فاصله‌ای بیشتر از منبع صوتی نسبت به میکرفون‌هایی با زوایای دریافت بازتر قرار داد بدون اینکه در دریافت ما مشکلی ایجاد شود. برای درک بهتر این مسئله به شکل زیر که حداکثر فاصله مناسب انواع میکروفون‌ها با منبع صوتی را نشان می‌دهد توجه کنید.

  انواع میکروفون از لحاظ الگوی دریافت

  • میکروفون همه جهتی (directional Omni)
  • میکروفون دوجهتی (microphone Bidirectional)
  • میکروفون تک‌جهتی (microphone directional)
  • میکروفون ساب کاردیوئید (microphone subcardioid)
  • میکروفون سوپر کاردیوئید (microphone supercardioid)
  • میکروفون هایپر کاردیوئید (microphone hypercardioid)

   

  تیم چند رسانه‌ای مدیافای با بهره‌گیری از دانش فنی نیروهای خود، خدمات جامع و مطمئن در زمینه صدابرداری و صدارسانی را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب ارائه می‌دهد.

   

  نظرات کاربران

  برای ارتباط با مدیافای پیام خود را همین الان برای ما ارسال کنید